Ando Palginõmm sündis 17.juunil 1939.aastal Tallinnas. Hariduse omandas ta erinevates koolides. Põhikoolis käis ta Ambla 7-klassilises koolis, keskhariduse sai Tapa keskkoolist ning kõrghariduse kehakultuuris sai ta Tartu ülikooli arstiteaduskonnas õppides.

1962.aastal asus ta tööle Pärnu I keskkooli kehalise kasvatuse õpetajana. Aastast 1976 asus ta täiskohaga tööle treenerina Pärnu Spordikoolis.

Spordiga on Ando tegelenud kogu oma elu. Juba väikese poisikesena valmistati koos sõpradega Amblas staadion, kus sai heinahunnikutesse kõrgust hüpata ja lumelabidatega tennist mängida. Tõsisema treeninguga alustas ta Tapa keskkoolis võrkpalli mängides, aga on tegelenud ka maadluse ja poksiga ning väga paljude teiste spordialadega. Parimaks tulemuseks võrkpallis on ülikooli päevil võidetud II koht Balti meistrivõistlustel. Kahjuks jäi edasine karjäär võrkpallurina pooleli, kuna õlavigastuse tõttu pidi ta pallimängimise katkestama. Seejärel hakkas tegelema kergejõustikuga, peamiselt kettaheitega. 1965.aastal  saavutas ta viienda koha Pärnu meistrivõistlustel, kus ta heitis ketast 46.93.

Ando Palginõmm on öelnud, et sportlane on nagu maja – mida rohkem tube, seda andekam. Treeneri tööks on nende tubade uksi avada, kuid treeneril ei ole võimalik uusi tube ehitada. Tuleb olla kannatlik ja sihikindel, sest kiirustades võib uksed kogemata lõhkuda.

Ando Palginõmme on mitmel aastal pärjatud „Aasta õpetaja“ tiitliga. 2003.aastal sai ta tunnustuse „Pärnu suurim sõber“. Ta on saanud autasu 2001.aastal Kultuurkapitali fondilt. Ando Palginõmm kuulus pikalt Eesti Kergejõustikuliidu noortekomisjoni.

Ando Palginõmme edukamad õpilased on olnud Gerd Kanter, Moonika Aava, Martin Vihmann, Henri Sool, Roman Fosti, Rene Oruman, Rauno Kirschbaum, Kristjan Reinaru, Eleriin Haas, Rain Kask, Jaak-Heinrich Jagor.

SK ALTIUS © 2024. Kõik õigused on reserveeritud.