10.juulil 2008 juhtus Tori vallas raske tööõnnetus, mille tagajärjel kaotas oma elu Karel Leetsar, kes oli Pärnu Spordikooli ja Pärnu Ülejõe gümnaasiumi õpilane, spordiklubi Altiuse noor kergejõustiklane, kelle lemmikalaks oli kõrgushüpe.

Selline kaotus mõjutas meie spordiklubi, selle treenereid ja sportlasi väga. Väga kiiresti jõuti järeldusele, et Kareli nime ei saa ega tohi keegi unustada. Ühiselt võeti vastu otsus hakata korraldama Karel Leetsari mälestusvõistlust.

Esimene mälestusvõistlus toimus 14.märtsil 2009 Pärnu kergejõustikuhallis. Kui esimestel aastatel oli võistlus pigem mõeldud kohalikele sportlastele, siis igal aastal astuti korralduse poolel samme edasi ja võistlus muutus aina kõrgetasemelisemaks, meelitades siia võistlema sportlasi mujalt Eestist ja isegi piiri tagant. Võistlustel on aastate jooksul osalenud kergejõustiklasi Pärnust, Tallinnast, Tartust, Viljandist, Haapsalust, Koselt, Türilt, Põlvast, Võrust, Kuressaarest ja mujalt Eestist, lisaks ka külalisvõistlejad Soomest, Norrast ja Lätist. Keskmiselt teeb meie võistlusel viimastel aastatel kaasa 200 sportlast. Meie väikest kergejõustikuhalli silmas pidades on selline osalejate arv väga suur.

Võistlusest tehakse otseülekannet, mida on võimalik interneti vahendusel vaadata. Võistlusi aitavad läbi viia juhtivad Eesti kergejõustikukohtunikud, keda abistavad meie enda tublid noored, kes parasjagu ise ei võistle.

Kui neli esimest mälestusvõistlust toimusid alati märtsikuus, siis 2012 aasta oli meile eriline ja teistsugune. 9.märtsil toimusid neljandad mälestusvõistlused ja juba 29.detsembril said sportlased osa võtta viiendatest mälestusvõistlustest. Sellest hetkest alates toimub meie võistlus alati detsembrikuu lõpus, pakkudes sportlastele võimalust enne vanuseklassi vahetust veel häid tulemusi sooritada ja rekordeid püstitada. 2014.aastal tõukas Kert Piirimäe meie võistlustel uue U18 vanuseklassi Eesti siserekordi 19.44 ning 2016.aastal sai samaväärse teoga hakkama Jander Heil, kes püstitas uue U20 vanuseklassi Eesti siserekordi kuulitõukes 19.57. Mõlemad rekordid püsivad tänaseni.

Võistlustel on aastate jooksul olnud palju toetajad, kellest mitmed on meie võistlust toetama jäänud aastateks. Meie kõige suuremad ja olulisemad toetajad on olnud Pärnu linn, Eesti Kergejõustikuliit, AS A Le Coq, OÜ Petersport, AS Pärnu Mets, Pärnu Spordikool, AS Pajo. Viimastel aastatel on oma õla alla pannud veel AS Cramo, Pärnu Nooruse Maja, Andri-Peedo Talu, Moller Auto, Pärnu Kontserdimaja, Viiking Spa Hotell, Pärnu Rannastaadion.

Tänaseks on Karel Leetsari mälestusvõistlus toimunud kaheteistkümnel korral. Kolmeteistkümnes mälestusvõistlus pidi toimuma 26.detsembril 2020, aga keeruliste aegade tõttu Eestis ja mujal maailmas pidime võistluse edasi lükkama 2021 aasta lõppu.

13.Karel Leetsari mälestusvõistlus toimub seega 26.detsembril 2021 Pärnu Kergejõustikuhallis!

Võistluse

toetajad

Võistluse

rekordid

Uuendatud pärast 13. võistlust

AlaTulemusNimiKlubi
T U10 60m9,31Kiara SöötSK Augur
P U10 60m9,46Ron-Marcus LaurikSK Elite Sport
T U12 60m8,46Mia Mireia UusorgAudentese SK
P U12 60m8,50Tristjan JaansonSK Elite Sport
T U14 60m7,90Anna Maria MillendAudentese SK
P U14 60m7,48Tristjan JaansonSK Elite Sport
T U16 60m7,76Miia OttUP Sport
P U16 60m7,12Ken-Mark MinkovskiAudentese SK
T U18 60m7,84Ann Marii KivikasSK Altius
P U18 60m7,03Hans-Christian HausenbergTartu SS Kalev
N 60m7,59Karoli KäärtTÜ ASK
M 60m6,78Karl Erik NazarovAudentese SK
N 60mtj9,23Merilin MittTÜ ASK
T U18 60mtj8,75Carlyn PukkSK Altius
M 60mtj7,66Keiso PedriksTallinna SS Kalev
M U20 60mtj8,55David JaansonSK Leksi 44
P U18 60mtj8,21Franz KrullKJK Lõunalõvi
N kaugushüpe5.98Grete ŠadeikoKJK Järvala
M kaugushüpe7.45Hans-Christian HausenbergTartu SS Kalev
N kõrgushüpe1.90Eleriin HaasSK Altius
M kõrgusuhüpe2.20Karl LumiTallinna Kalev
T U14 kuulitõuge14.67Greete-Liis KrappSK Altius
P U14 kuulitõuge11.92Kaspar KõplasNiidupargi KJK
T U16 kuulitõuge14.14Valeria RadajevaAudentese SK
P U16 kuulitõuge17.05Rasmus RooslehtNiiduparki KJK
T U18 kuulitõuge16.34Kätlin PiirimäeKoigi KJK
P U18 kuulitõuge19.44Kert PiirimäeKoigi KJK
N U20 kuulitõuge15.79Kätlin PiirimäeKoigi KJK
M U20 kuulitõuge19.57Jander HeilKJS Sakala
N kuulitõuge15.79Kätlin PiirimäeKoigi KJK
M kuulitõuge16.64Raido KalbachTallinna SS Kalev

Võistluse

edetabel 2009-2021

Some description text for this item

 Tüdrukud U10 60m jooks   
1.Kiara Sööt9,31SK Augur26.12.2021
2.Gloria Teearu9,33Pärnu Kalev26.12.2015
3.Saara Ott9,55Rae Spordikool26.12.2021
4.Naomi Toomenurm9,57Pärnu Kalev30.12.2017
5.Loore Maria Põldre9,64UP Sport26.12.2021
6.Kertrud Koni9,70Pärnu Kalev30.12.2017
 Poisid U10 60m jooks   
1.Ron-Marcus Laurik9,46SK Elite Sport28.12.2019
2.Kristofer Mulluste9,51SK Altius29.12.2012
3-4.Roko Johan Pelisaar9,55SK Fortis26.12.2021
3-4.Steven Marti Lillipuu9,55KJK Järvala29.12.2018
5.Hugo Hampartsoumian9,57Audentese SK26.12.2021
6.Laur Peetris9,61SK Altius26.12.2015
 Tüdrukud U12 60m jooks   
1.Mia Mireia Uusorg8,46Audentese SK29.12.2018
2.Ann Marii Kivikas8,72SK Altius28.12.2013
3.Vanessa Nikitina8,74SK Altius28.12.2013
4.Gloria Teearu8,85Pärnu Kalev30.12.2017
5.Grethe Karoline Kaljaste8,89SK Saarde26.12.2016
6.Heti Hinrikus8,92SK Elite Sport26.12.2021
 Poisid U12 60m jooks   
1.Tristjan Jaanson8,50SK Elite Sport28.12.2019
2.Igor Andrejev8,54Audentese SK29.12.2012
3.Robin Avamere8,63KJK Järvala26.12.2016
4.Andreas Kase8,65KJK Järvala30.12.2017
5.Tormi Tasane8,66Niidupargi KJK28.12.2013
6.Andreas Mutli8,70Tallinna SS Kalev29.12.2018
 Tüdrukud U14 60m jooks   
1.Anna Maria Millend7,90Audentese SK30.12.2017
2.Miia Ott7,94UP Sport28.12.2019
3.Liisa-Maria Lusti8,10Audentese SK30.12.2017
4.Ann Marii Kivikas8,14SK Altius26.12.2015
5-6.Ann Marii Kivikas8,25SK Altius27.12.2014
5-6.Carlyn Pukk8,25SK Altius30.12.2017
Poisid U14 60m jooks
1. Tristjan Jaanson 7,48 SK Elite Sport 26.12.2021
2. Hanno Tamm 7,78 SK Saarde 26.12.2016
3. Deron Abidemi Moses 7,83 Audentese SK 26.12.2021
4. Aaron Sinimäe 7,86 UP Sport 26.12.2021
5. Marcus Kytölä 7,90 FIN 27.12.2014
6. Gregor Aab 7,94 KJK Tipp 29.12.2018
Tüdrukud U16 60m jooks
1. Miia Ott 7,76 UP Sport 26.12.2021
2. Margit Kalk 7,83 Tartu SS Kalev 27.12.2014
3. Anna Maria Millend 7,86 Audentese SK 29.12.2018
4. Anna Maria Millend 7,89 Audentese SK 28.12.2019
5. Ann Marii Kivikas 8,01 SK Altius 26.12.2016
6-7. Johanna Ilves 8,02 KJK Järvala 27.12.2014
6-7. Gloria Teearu 8,02 KJK Järvala 26.12.2021
 Poisid U16 60m jooks   
1.Ken-Mark Minkovski7,12Audentese SK26.12.2016
2.Henri Sai7,22SK Altius26.12.2015
3.Andreas Kase7,25KJK Järvala26.12.2021
4.Ken-Mark Minkovski7,29SK Fortis26.12.2015
5.Steven Valtšuk7,33Pärnu Kalev26.12.2021
6.Hanno Tamm7,41SK Altius29.12.2018
 Tüdrukud U18 60m jooks   
1.Ann Marii Kivikas7,84SK Altius28.12.2019
2.Ann Marii Kivikas7,92SK Altius29.12.2018
3.Margit Kalk7,93Tartu SS Kalev26.12.2015
4.Carlyn Pukk7,97SK Altius26.12.2021
5.Marie Randala7,98SK Elite Sport26.12.2021
6.Anete Siman8,02SK Altius26.12.2015
 Poisid U18 60m jooks   
1.Hans-C. Hausenberg7,03Tartu SS Kalev27.12.2014
2-3.Jakob Ristimets7,10SK Altius26.12.2015
2-3.Jakob Ristimets7,10SK Altius26.12.2016
4.Henri Sai7,13SK Altius30.12.2017
5.Raiko Kahr7,19Audentese SK26.12.2021
6.Oliver Kruuspan7,21SK Schnelli28.12.2019
 Naised 60m jooks   
1.Karoli Käärt7,59TÜ ASK26.12.2021
2.Maarja Kalev7,62TÜ ASK26.12.2016
3.Maarja Kalev7,66TÜ ASK27.12.2014
4.Ann Marii Kivikas7,68SK Altius26.12.2021
5.Maarja Kalev7,75TÜ ASK28.12.2013
6.Eliise Anijalg7,81Tartu SS Kalev26.12.2021
 Meeste 60m jooks   
1.Karl Erik Nazarov6,78Audentese SK26.12.2021
2.Henri Sai6,85SK Altius28.12.2019
3.Ats Kivimets6,86Audentese SK26.12.2021
4.Henri Sai6,91SK Altius29.12.2018
5.Lukas Lessel6,92TÜ ASK26.12.2021
6.Rait Veesalu6,94SK Altius29.12.2012
 Naiste 60mtj    
1.Merilin Mitt9,23TÜ ASK06.03.2010
2.Triin Eerme9,41KJS Sakala14.03.2009
3.Eleriin Haas9,45SK Altius06.03.2010
4.Anett Pajuväli9,59SK Altius06.03.2010
5.Anett Pajuväli9,83SK Altius14.03.2009
6.Eleriin Haas9,87SK Altius14.03.2009
 Tüdrukud U18 60mtj   
1.Carlyn Pukk8,75SK Altius26.12.2021
2.Viola Hambidge8,93SK Altius26.12.2021
3.Gloria Teearu9,01Pärnu Kalev26.12.2021
4.Annabel Sarapuu9,05KJS Sakala26.12.2021
5.Mari Silvia Lauri9,06SK Altius26.12.2021
6.Jelizaveta Gorodilova9,18Audentese SK26.12.2021
 Meeste 60mtj   
1.Keiso Pedriks7,66Tallinna SS Kalev26.12.2021
2.Rauno Kirschbaum8,30TÜ ASK29.12.2012
3.Jakob Ristimets8,33TÜ ASK26.12.2021
4.Rauno Kirschbaum8,34SK Altius09.03.2012
5.Gert Valdsalu8,37KJK Järvala26.12.2021
6.Erik Jagor8,44SK Altius29.12.2012
 Meeste U20 60mtj   
1.David Jaanson8,55SK Leksi 4426.12.2021
2.Märten Tropp8,80SK Fortis26.12.2021
3.Martin Kivimaa9,81SK Leksi 4426.12.2021
 Poisid U18 60mtj   
1.Franz Krull8,21KJK Lõunalõvi26.12.2021
2.Raiko Kahr8,47Audentese SK26.12.2021
3.Timo Kaarus8,51Saue KJK26.12.2021
4.Valter Eric Viisel8,55Tallinna SS Kalev26.12.2021
5.Henri Ilves8,69Pärnu Kalev26.12.2021
6.Robert Kompus9,25SK Elite Sport26.12.2021
 Naiste Kaugushüpe   
1.Grete Šadeiko5.98KJK Järvala26.12.2015
2.Liisa-Maria Lusti5.96Audentese SK29.12.2018
3.Maarja Kalev5.94TÜ ASK26.12.2016
4.Merilyn Uudmäe5.86Audentese SK30.12.2017
5-6.Maarja Kalev5.79TÜ ASK27.12.2014
5-6.Katre Sofia Palm5.79Audentese SK26.12.2021
 Meeste Kaugushüpe   
1.Hans-Christian Hausenberg7.45Tartu SS Kalev28.12.2019
2.Rain Kask7.40EMÜ SK09.03.2012
3.Hans-Christian Hausenberg7.39Tartu SS Kalev26.12.2021
4.Mihkel Saks7.38Tallinna SS Kalev27.12.2014
5.Hans-Christian Hausenberg7.37Tartu SS Kalev30.12.2017
6.Rain Kask7.30EMÜ SK27.12.2014
 Naiste Kõrgushüpe   
1.Eleriin Haas1.90SK Altius03.03.2012
2.Grete Udras1.85Audentese SK29.12.2018
3.Eleriin Haas1.84SK Altius14.03.2009
4.Eleriin Haas1.83SK Altius29.12.2012
5-6.Eleriin Haas1.80SK Altius06.03.2010
5-6.Mari Klaup1.80TÜ ASK29.12.2012
 Meeste kõrgushüpe - võistluste peaala   
1.Karl Lumi2.20Tallinna SS Kalev09.03.2012
2-3.Tanel Reismann2.15Tallinna SS Kalev28.12.2013
2-3.Deniss Tšernobajev2.15Audentese SK26.12.2015
4.Tanel Reismann2.14Tallinna SS Kalev27.12.2014
5-6.Karl Lumi2.13Tallinna SS Kalev12.03.2011
5-6.Karl Lumi2.13Tallinna SS Kalev30.12.2017
7-9.Karl Lumi2.12Tallinna SS Kalev06.03.2010
7-9.Deniss Tšernobajev2.12Audentese SK28.12.2013
7-9.Deniss Tšernobajev2.12Audentese SK26.12.2016
10-11.Deniss Tšernobajev2.11Audentese SK27.12.2014
10-11.Karl Lumi2.11TÜ ASK29.12.2018
 Meeste kuulitõuge   
1.Raido Kalbach16.64Tallinna SS Kalev26.12.2015
2.Karl Koha16.53Audentese SK28.12.2019
3.Raido Kalbach16.19SK Altius09.03.2012
4.Karl Koha16.18Audentese SK30.12.2017
5.Edgars Berkis15.76LÄTI29.12.2018
6.Georg Niit15.58Tartu SS Kalev26.12.2016
 Naiste kuulitõuge   
1.Kätlin Piirimäe15.79Koigi KJK28.12.2013
2.Kätlin Piirimäe15.00Koigi KJK27.12.2014
3.Kätlin Piirimäe14.86Koigi KJK29.12.2012
4.Kätlin Piirimäe14.56Koigi KJK29.12.2018
5.Lisette Liivrand13.62Pärnu Kalev28.12.2013
 M U20 kuulitõuge   
1.Jander Heil19.57KJS Sakala26.12.2016
2.Kevin Sakson18.12Audentese SK28.12.2019
3.Kert Piirimäe17.81Koigi KJK26.12.2015
4.Rasmus Roosleht17.15Niidupargi KJK26.12.2021
5.Sven Lillimägi16.92KJK Tipp27.12.2014
 P U18 kuulitõuge   
1.Kert Piirimäe19.44Koigi KJK27.12.2014
2.Andri Matrov18.52Audentese SK26.12.2021
3.Ats Kiisa18.35Audentese SK29.12.2012
4.Kevin Sakson18.31Haapsalu KJK30.12.2017
5-6.Kert Piirimäe17.58Koigi KJK28.12.2013
5-6.Enrico Hänilene17.58KJS Sakala29.12.2018
 T U18 kuulitõuge   
1.Kätlin Piirimäe16.34Koigi KJK29.12.2012
2.Berit Saar16.09KJK Vike26.12.2021
3.Emely Karhu14.90Niidupargi KJK29.12.2018
4.Kätlin Piirimäe14.75Koigi KJK09.03.2012
5.Kelly Heinpõld14.68KJS Sakala28.12.2019
6.Lisette Liivrand14.55Pärnu Kalev29.12.2012
 P U16 kuulitõuge   
1.Rasmus Roosleht17.05Niidupargi KJK30.12.2017
2.Kert Piirimäe16.75Koigi KJK29.12.2012
3.Erki Mitman16.11Haapsalu KJK27.12.2014
4.Theodor Krull16.05KJK Lõunalõvi26.12.2021
5.Kristjan Erik Kalling15.81Audentese SK26.12.2021
 T U16 kuulitõuge   
1.Valeria Radajeva14.14Audentese SK29.12.2012
2.Kelly Heinpõld13.94KJS Sakala29.12.2018
3.Emely Karhu13.85Niidupargi KJK26.12.2016
4.Valeria Radajeva13.70Audentese SK28.12.2013
5.Kelly Heinpõld13.41KJS Sakala30.12.2017